Výhody vlastného bazéna. Je ich viac, ako si myslíte

Bazén pri dome už dávno nie je luxusom. S príchodom dostupných riešení a kvalitných bazénov na mieru sa bazén stáva pre mnohých ľudí veľmi dôležitým prvkom ich bývania. Dávno to nie je iba o vylihovaní na záhrade počas pár teplých dní v roku.

Vlastný bazén je len váš

Je to logické, ale mnoho ľudí, si neuvedomuje tento skutočný benefit. Na kúpalisku, vo vírivke a wellness centre zdieľate bazén s množstvom ďalších ľudí, o ktorých zdravotnom stave nič neviete. Pritom kožné ambulancie sú po kúpacej sezóne plné ľudí, ktorí v spoločnom bazéne získali nechcené kožné ochorenia. Vlastný bazén je záruka, že nič podobné nehrozí.

Nejde len o relax

Bazén je investícia do zdravia. Plávanie je skvelý šport na udržiavanie si celého tela v kondícii. Posilňuje svaly, obehovú sústavu a pomáha budovať kondíciu. Môžu sa mu venovať aj ľudia, ktorí napríklad nemôžu behať, alebo chodiť do posilňovne. Ak si myslíte, že máte malú záhradu na to, aby ste si poriadne zaplávali, je to omyl. S protiprúdom si môžete zamakať aj v úspornom bazéne.

Ušetríte

Vyjsť si dnes s rodinou na kúpalisko je poriadne drahá záležitosť. Vstupné, parkovné, jedlo, benzín na cestu. Jedna návšteva kúpaliska vyjde desiatky až stovky eur. Takto máte doma na zavolanie plážový rezort bez dodatočných nákladov.

Nemusíte za vodou cestovať

V súčasnej pandemickej situácii sa bazén stáva doslova nutnosťou ešte viac ako inokedy. Nemusíte sa báť nakazenia vírusovými infekciami, ako je riziko v aquaparkoch a na kúpaliskách.

Rovnako nemusíte striehnuť na COVID semafore kam môžete a kam nemôžete vycestovať a kde vás čaká karanténa. Nemusíte merať stovky kilometrov na dovolenku, keď si do sýtosti môžete zaplávať aj na vlastnej záhrade. Keďže nikto nevie, ako dlho budú pretrvávať problémy s cestovaním za hranice, bazén sa dnes ukazuje omnoho výhodnejšia voľba, ako zahraničné rezorty. Navyše ak si spravíte pár dovoleniek doma, veľmi rýchlo sa vám vráti aj investícia do bazéna.

Sami viete, v čom sa kúpete

Reč je o chémii a úprave vody. Občas môžu spôsobovať bazénové vody na kúpaliskách kožné problémy u citlivých ľudí. Chémia si s pokožkou nerozumie. Vo vlastnom bazéne si nastavíte vlastnú formu filtrácie a rovnako aj úpravu vody tak, aby vám neškodila.

Ten pravý relax

Pre rozhodnutie mať bazén popri všetkých benefitoch bude aj tak nakoniec kraľovať ten pocit pohody, ktorý zažijete s drinkom v ruke pri vlastnom bazéne. Žiadne obmedzenia a leto v pohode. Bazén je jednoducho voľba, ktorú si budete pochvaľovať každé leto svojho života.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu